دوشنبه, 18 شهریور 1392 ساعت 18:41

نحوه درخواست پذیرش تحصیلی از کشور آلمان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(12 رای‌ها)

یکی از شرایط تحصیل در آلمان ارائه مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی می باشد و با توجه به اینکه اکثر دانشگاه‌های آلمان در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ، رشته‌ها را به زبان آلمانی برگزار می‌کنند ، دانشجویان خارجی برای ورود به دانشگاه ملزم به ارائه مدرک معتبر زبان آلمانی می باشند که با توجه به نوع دانشگاه شرایط آن متفاوت است اما بطور معمول دانشجویان باید مدرک DSH  و یا TEST-DAF را برای درخواست پذیرش ارائه بدهند. البته در مقطع دکترا و برخی از دانشگاه ها کلاسها به زبان انگلیسی برگزار می شود که البته باید مدرک مربوطه را در هنگام درخواست ارائه داد.

از اینرو متقاضیان عزیز قبل از اقدام به درخواست پذیرش از دانشگا های آلمان می بایستی دانش خود را در زمینه زبان کامل کرده و مدارک فوق را ارائه نمایند.

 

شایان ذکر می باشد دوستانی که علاقه مند به یادگیری سریعتر زبان آلمانی هستند می توانند با ثبت نام در وب سایت تیپ تیکت از مزایای یادگیری پیامکی و یا خصوصی کلاسهای ما بهره مند شوند، اساتید مجرب ما ضمن گذراندن دوره های آموزشی زبان در موسسه گوته می توانند اطلاعات جامعی را در این ضمینه در اختیار شما قرار دهند برای اطلاعات بیشتر و مشاوره در این ضمینه با ما تماس بگیرید.

بدلیل اینکه در نظام آموزشی کشور ما یک دانش آموز بعد از گذراندن 12 سال تحصیلی موفق به دریافت دیپلم می شود در حالی که در آلمان بعد از 13 سال به این منظور دانش آموزانی که در مقطع لیسانس می خواهند درخواست تحصیل بدهند می باسیتی یک دوره یک ساله کالج را طی نمایند و سپس وارد دانشگاه شوند، در ضمن برای درخواست پذیرش گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته مربوطه الزامی می باشد. (گوهی قبولی دانشگاه آزاد مورد قبول نمی باشد)

برای ورود مستقیم به دانشگاه متقاضیان می بایستی حداقل یک سال تحصیلی در رشته کارشناسی را گذرانده باشند اگر این مدارک قابل قبول نباشند، ورود به دانشگاه فقط از طریق کالج امکان‌پذیر می‌باشد.

ورود مستقیم به دانشگاه فقط تنها برای فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد و در همان رشته خاص و رشته‌های مشابه امکان پذیر می باشد مدرک پایان‌نامه دانشگاه باید دارای رشته کارشناسی و معدل کل باشد و ریز نمرات دوران ٤ ساله دانشجویی را در بر داشته باشد (در اینجا نیازی به مدرک امتحان ورودی کنکور نیست) و برای ورود مستقیم به دانشگاه برای تمام رشته‌ها پایان‌نامه تحصیلات دانشگاهی (حداقل ۴ سال تحصیل کارشناسی) با موفقیت از تمام دانشگاه‌های شناخته شده و معتبر ( به جز دانشگاه آزاد.)

 مدارک لازم جهت اخذ پذيرش تحصيلی

مدارک زير با توجه به شرايط متقاضيان دسته بندی شده و نيازی نيست که همه متقاضيان کليه مدارک را جهت اخذ پذيرش داشته باشند. ترجمه رسمی مدارک در دو نسخه (با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه) بايد به زبان آلمانی يا انگليسی باشد.

1.ترجمه مدرک ديپلم و ريز نمرات آن
2.ترجمه مدرک پيش دانشگاهی و ريز نمرات آن
3.ترجمه مدرک فوق ديپلم و ريز نمرات آن
4.ترجمه مدرک ليسانس و ريز نمرات آن
5.ترجمه مدرک فوق ليسانس و ريز نمرات آن
6.کپی پاسپورت
7.12 قطعه عکس رنگی4*6
8.گواهی زبان آلمانی
9.ترجمه نامه سازمان سنجش مبنی بر قبولی در کنکور سراسری
10.ترجمه گواهی اشتغال به تحصيل ( اگر متقاضی هنوز دانشجو می باشد)
11.ترجمه ريز نمرات واحدهای پاس شده  ( اگر متقاضی هنوز دانشجو می باشد)
12.گواهی زبان انگلیسی در مورد رشته های انگلیسی زبان IELTS 6,5 یا TOEFL 580 / IBT 89

کلیه مدارک ترجمه شده به آلمانی يا انگليسی بايد به تاييد سفارت آلمان برسد که بدین منظور همه روزه از يکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:30 الی 11:30 اين کار امکان پذير می باشد. در صورت داشتن نامه از حداقل 6 دانشگاه آلمان، یک سری اصل ترجمه + 5 سری کپی آن بصورت رایگان توسط سفارت تایید می گردد که بطور معمول مدارک تایید شده در روز کاری بعد از ارائه آنها حدود ساعت 14:30 تحویل متقاضی می شود.

مدارک لازم جهت رواديد تحصيلی
درخواست رواديد بايد شخصا ارائه شود. سفارت در صورت ناقص بودن مدارک از قبول درخواست رواديد امتناع خواهد کرد. بررسی درخواست رواديد بطورمعمول 2 تا 4 ماه بطول می انجامد.
1- سه نسخه فرم درخواست ويزا که بطور کامل و خوانا پر شده و شخصا امضاء گرديده باشد به همراه 3 قطعه عکس جديد ( با در دست داشتن پذيرش می توانيد فرم درخواست را از سفارت تحويل بگيريد)
2- گذرنامه با مدت اعتبار کافی ( حداقل 6 ماه از تاريخ درخواست رواديد )
3- شناسنامه
4- گذرنامه و شناسنامه همسر
5- فتوکپی از صفحه دوم و سوم گذرنامه متقاضی و همسر
6- تعهد نامه مالی بر اساس بند 84 قانون اتباع بيگانه ( اصل و کپی) از طرف تعهد کننده در آلمان به انضمام گواهی وضعيت اقامت وی در آلمان ، گواهی در مورد تامين مالی هزينه تحصيلی ( مانند فيش حقوق تعهد کننده و يا مدارک درآمد شخص متقاضی) و یا گواهی بانکی مبنی بر موجودی معادل 7908 یورو در حساب متقاضی در ایران که این مبلغ براساس نرخ رسمی بانک مرکزی که در حدود 1600 تومان می باشد محاسبه می شود.
7- اصل و فتوکپی از پذيرش و يا تاييد دريافت درخواست پذيرش از يک دانشگاه يا مدرسه عالی( Fachhochschule ) در آلمان
8- مدارکی در مورد سابقه شغلی متقاضی در ايران
9- اصل و کپی مدارک تحصيلی دبيرستانی و دانشگاهی متقاضی در ايران
10- ارائه 6 ماه بيمه درمانی ( که اين امر توسط بيمه درمانی بين المللی بيمه ايران قابل انجام است)
به جز مدارک مذکور در موارد خاص ممکن است سفارت از شما درخواست ارائه مدارک ديگری نمايد که اين مدارک برای بررسی درخواست شما الزامی است.


مهلت‌های تعیین شده برای درخواست پذیرش
اگر می خواهید برای شروع به تحصیل در ترم زمستان  ( Wintersemester )در ماه اکتبر اقدام کنید :
مهلت درخواست : اوایل ماه ژوئن تا 15ژوئیه و ارسال نامه پذیرش در ماه اوت / سپتامبر.
اگر شما مایل به شروع به تحصیل در ترم تابستان  ( Sommersemester )در ماه آوریل می باشید :
مهلت درخواست : اوایل دسامبر تا 15ژانویه و ارسال نامه پذیرش در ماه فوریه / مارس.
برای اطلاع از مهلت های تعیین شده برای درخواست پذیرش در کلیه دانشگاه های آلمان به قسمت دانلود مراجعه کرده و فایل Admissions deadlines in Germany را دانلود کنید.
و یا به لینک زیر مراجعه کنید :

 

http://www.uni-assist.de/index_en.html


و در برای یافتن پاسخ سوالات متداول در مورد تحصیل در آلمان توسط موسسه uni-assist به لینک زیر مراجعه کنید :


https://www.study-in.de/en/study/admission-requirements/before-you-leave/ applying-to-university/--14023خواندن 4891 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 آذر 1392 ساعت 15:12
کارشناس زبان

Quis fringilla quis cursus urna sed sed velit nunc metus condimentum. Et pretium nec magna eros id commodo ligula Phasellus Curabitur wisi. Lacus elit lorem ridiculus vitae tempus eget nibh ut risus et.

وبگاه: www.joomlart.com
شما اینجا هستید: تیپ تیکت نحوه درخواست پذیرش از کشور آلمان
تایید