جمعه, 05 مهر 1392 ساعت 11:52

نحوه درخواست پذیرش تحصیلی از کشور اتریش

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(13 رای‌ها)

بطور کلی برای ورود به دانشگاه های اتریش در کلیه رشته ها شرایط خاصی اعم از امتحان ورودی وجود ندارد اما در برخی از رشته های هنرهای عالی مانند موسیقی و رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، روانشناسی می بایست در امتحان ورودی; شامل امتحان کتبی و مصاحبه حضوری شرکت کنند که با پذیرفته شدن در این آزمون خواهند توانست پذیرش را دریافت نمایند . لازم بذکر است متقاضیان دریافت پذیرش باید شخصا در این امتحان ورودی شرکت کنند، برای این منظور سفارت یک ویزای یک هفته ای صادر میکند تا فرد بتواند در این آزمون و مصاحبه در اتریش شرکت کند.

 با توجه به توضیحات فوق دانشجویان براحتی خواهند توانست وارد رشته دلخواه خود که در ایران تحصیل کرده اند بشوند که البته این شرایط مختص آندسته از داوطلبانی است که در ایران تحصیلات دانشگاه های دارند و یا در حین تحصیل می باشند. درمورد داوطلبانی که به تازگی تحصیلات متوسطه خود را به پایان رسانده اند می بایستی مدرک نامه سازمان سنجش کشور مبنی بر قبولی در مرحله دوم کنکور سراسری را ارائه دهند و سپس با گذراندن یک دوره یکساله در کالج و انتخاب رشته دلخواه تحصیلات خود را در دانشگاه ادامه دهند.

 مدارک لازم جهت اخذ پذيرش تحصيلی

مدارک زیر با توجه به شرایط متقاضیان دسته بندی شده و نیازی نیست که همه متقاضیان کلیه مدارک را جهت اخذ پذیرش داشته باشند.. ترجمه رسمی مدارک در دو نسخه ( با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه ) باید به زبان آلمانی باشد.

1.ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات آن
2.ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن
3.ترجمه مدرک فوق دیپلم و ریز نمرات آن
4.ترجمه مدرک لیسانس و ریز نمرات آن
5.ترجمه مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات آن
6.کپی پاسپورت
7.گواهی زبان آلمانی در صورت موجود بودن
8.نامه سازمان سنجش درمورد قبولی در مرحله دوم کنکور سراسری
9.گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه در مورد دانشجویان
10.ریز نمرات گذرانده شده در دانشگاه در مورد دانشجویان
11.شرح حال مختصر(CV)یک یا دو صفحه با عکس به زبان انگلیسی
12.ارائه توصیه نامه از سوی استاد ( Recommendation Letter ) به زبان انگلیسی

لازم به ذکر است که ترجمه مدارک تحصیلی باید به تایید سفارت اتریش برسد که همه روزه از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰ این کار امکان پذیر است.مدارک ابتدا باید به تایید وزارت امور خارجه برسد تا سفارت اتریش آن‌ها را نیز تایید نماید.
تایید مدارک توسط سفارت اتریش رایگان نیست و در ازای تائید هر مدرک مبلغ ۴۰ یورو دریافت می‌نماید.

هزینه تاییدیه مدارک تحصیلی توسط سفارت اتریش در تهران

دوستان عزیز مطلع باشید حدودا از تاریخ 15 اسفند 1392 سفارت اتریش در تهران کلیه مدارک تحصیلی را بعد از به تایید رساندن وکیل معتمد خود،به تائید نهایی خواهد رساند که این امر برای شما متحمل هزینه ی اضافی ریالی به غیر از هزینه یورویی آن (40 یورو بابت هر مدرک ) می باشد و با توجه به در خواست شما برای تحصیل و ارائه مدارک تحصیلیتان این هزینه متفاوت می باشد. در جدول زیر شما می توانید از هزینه پرداختی برای تائید هر مدارک مطلع شوید :

تعرفه تاییدیه مدارک تحصیلی در سفارت اتریش

لطفا به این نکته دقت داشته باشید که این مبالغ فقط مربوط به مدارک تحصیلی شما بوده و برای تایید ریزنمرات هر یک از مدارک خود می باستی مبلغی برابر با هر یک از مدارک بالا بپردازید که البته این امر فقط مربوط به تائید مدارک توسط وکیل می باشد نه سفارت. بعنوان مثال شما اگر بخواهید مدرک لیسانس و ریزنمرات آن را به تائید وکیل برسانید باید 2 تا 50،000 تومان بپردازید که در کل 100،000 تومان می شود. نحوه پرداخت هزینه تائید مدارک توسط وکیل بصورت کارت به کارت می باشد که بعد از تحویل مدارک شما به سفارت میزان آن تعیین شده و به اطلاع شما خواهد رسید و باید تا آخر وقت اداری سفارت این هزینه پرداخت شود و قبض رسید آن به سفارت تحویل داده شود ازاینرو به شما توصیه می شود با توجه به جدول بالا به میزان لازم پول در کارت خود بهمراه داشته باشید. هزینه یورویی تائید مدارک نیز از طریق تلفن به اطلاع شما رسانده خواهد شد. بطور معمول مدت زمان تائید مدارک 2 هفته کاری می باشد.

 

مهلت‌های تعیین شده برای درخواست پذیرش

بطور معمول مهلت‌های درخواست پذیرش در دانشگاه‌های اتریش یکسان است اما ممکن است در بعضی از دانشگاه‌ها مهلت ها کمی متفاوت باشد.

Sommersemester : 7. Januar to 5. Februar , Extended admission period to 30 April

مهلت درخواست برای ترم تابستانی از ۷ ژانویه تا ۵ فوریه و تمدید مهلت پذیرش تا ۳۰ آپریل

Wintersemester : 9. June to 5. September , Extended admission period to 30. November

مهلت درخواست برای ترم زمستانی از۹ ژوئن تا ۵ سپتامبر تمدید مهلت پذیرش تا ۳۰ نوامبر

برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد شرایط تحصیلی خاص در برخی رشته ها به لینک زیر مراجعه کنید : 

http://www.studienbeginn.at/informationen

http://www.studienwahl.at

خواندن 5635 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 21 ارديبهشت 1393 ساعت 21:00
کارشناس زبان

Quis fringilla quis cursus urna sed sed velit nunc metus condimentum. Et pretium nec magna eros id commodo ligula Phasellus Curabitur wisi. Lacus elit lorem ridiculus vitae tempus eget nibh ut risus et.

وبگاه: www.joomlart.com
شما اینجا هستید: تیپ تیکت نحوه درخواست پذیرش از کشور اتریش
تایید