سه شنبه, 26 شهریور 1392 ساعت 12:04

اتریش در یک نگاه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(45 رای‌ها)

کشور اتریش در بخش جنوبی اروپای مرکزی واقع شده است،اتریش به آلمانی اوست رایش(Österreich)
و با نام رسمی جمهوری فدرال اتریش(Federal Republic of Austria) شناخته می شود. پایتخت کشور اتریش، وین (Wien )می باشد. زبان رسمی کشور اتریش آلمانی و ازآنجایی که اتریش یکی از کشورهای حوزه یورو می باشد و عضو اتحادیه اروپا می باشد واحد پول این کشور نیز یورو می باشد.
با توجه به اینکه قسمت وسیعی از رشته کوههای آلپ شرقی و تقریبا دوسوم رود دانوب در خاک کشور اتریش قرار گرفته است ازاینرو آلپ و دانوب جزء قلمرو ملی اتریش محسوب می شود.مساحت اتریش براساس آمار سال 2013 ، 83.858 کیلومترمربع و جمعیت آن 8.49 میلیون نفر است. به سبب وجود نهادها وسازمانهای بین المللی متعددی مانند یکی ازمقرهای سازمان ملل متحد، آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان جهانی نفت اوپک که در اتریش وجود دارد این کشور همواره تقاطعی برای مسیرهای تجارت بین مناطق مهم اقتصادی و فرهنگی اروپا و جهان به حساب می آید.اتریش دارای مرزهای مشترک باهشت کشور: آلمان،جمهوری چک،اسلواکی،مجارستان،اسلوونی،ایتالیا،سوئیس و لیختن اشتاین.
حکومت اتریش جمهوری فدرال است که متشکل از نه استان مستقل فدرال است :

لیست نام و پرچم ایالات اتریش
 
پرچم ایالات
مرکز ایالت
ایالت
ایالت Vienna در اتریش
Wien
Vienna
ایالت styria
Graz
Styria
پرچم ایالت های اتریش
Linz
Upper Austria
پرچم ایالت های اتریش
Salzburg
Salzburg
پرچم ایالت های اتریش
Innsbruck
Tyrol
پرچم ایالت های اتریش
Klagenfurt
Carinthia
پرچم ایالت های اتریش
St.Polten
Lower Austria
پرچم ایالت های اتریش
Bregenz
Vorarlberg
پرچم ایالت های اتریش
Eisenstadt
Burgenland
 

نقشه اتریش|نقشه ایالات اتریش

 
آب و هوای اتریش (Austria Weather)

اتریش تحت تاثیر از آب و هوای معتدل اقیانوس اطلس در غرب و شمال غربی می باشد بهمین دلیل این کشور از آب و هوای معتدل برخوردار می باشد. میزان بارش در اتریش به ما نشان می دهد که با افزایش ارتفاع از غرب به شرق و میزان بارش بیشتر می شود که نتیجه این شرایط مطلوب آب و هوایی ، ایجاد طیف گسترده ای از پوشش گیاهان و جانوران می باشد. اتریش یکی از کشورهای به شدت پوشیده شده از درخت در اروپا (47٪ از کل مساحت) است.
در این خانه مرکزی اروپا بدلیل آب و هوای معتدل چشم انداز زیبایی از مناظر و همپوشانی گیاهی به چشم می خورد. از جمله از این مناظر می توان به : کوهپایه های رشته کوه های آلپ و کوه های کارپات، حوضچه ها و برکه های وین و قسمتهایی از دشت های Pannonian در شرق که جزء قلمرو اتریش محاسبه می شود و از مهم ترین مناطق استقرار و فعالیت های اقتصادی است، اشاره کرد. بلندترین کوه این کشور گروس گلوکنر (Grossglockner) نام دارد که ارتفاع آن 3797 متر می باشد و مهم ترین رودخانه آن دانوب، که از طریق این کشور در طول حدود 350 کیلومتر در جریان است.

خواندن 5398 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 اسفند 1392 ساعت 09:32
کارشناس زبان

Quis fringilla quis cursus urna sed sed velit nunc metus condimentum. Et pretium nec magna eros id commodo ligula Phasellus Curabitur wisi. Lacus elit lorem ridiculus vitae tempus eget nibh ut risus et.

وبگاه: www.joomlart.com
محتوای بیشتر در این بخش: فرهنگ و هنر »
تایید