شنبه, 30 آذر 1392 ساعت 09:53

سوالات متداول

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(13 رای‌ها)
سوالات متداول درباره تحصیل در اتریش

از طریق بخش پرسشهای متداول به برخی از سوالات متداول در زمینه های اعتبار سنجی مدارک تحصیلی ایران در نظام آموزشی اتریش و ... پاسخ خواهیم داد.

آیا مدرک پایان تحصیلات دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی مورد تایید اتریش می باشد؟
 

بله

آیا مدرک پایان تحصیلات دوره کاردانی، مورد تایید اتریش می باشد ؟
 

خیر، با توجه به عدم وجود مقطع کاردانی در اتریش، دانشجویانی که مقطع کاردانی خود را در ایران اخذ نموده اند با توجه به دانشگاه شان که آزاد است یا دولتی، می توانند برای درخواست تحصیل جهت دوره کارشناسی اتریش اقدام نمایند.

آیا مدرک پایان تحصیلات دوره کارشناسی، مورد تایید اتریش می باشد ؟
 

بله، اینکه شما فارغ التحصیل دوره کارشناسی دانشگاه آزاد یا دولتی باشید و با چه معدلی برای درخواست تحصیل جهت دوره کارشناسی ارشد در اتریش مهم و تاثیر گذار می باشد.

آیا مدرک پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد، مورد تایید اتریش می باشد ؟
 

بله، اینکه شما فارغ التحصیل دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد یا دولتی باشید و با چه معدلی برای درخواست تحصیل جهت دوره دکترا در اتریش مهم و تاثیر گذار می باشد.

آیا استفاده از بورس تحصیلی اتریش امکانپذیر می باشد ؟
 

بله، درخواست بورس تحصیلی در اتریش در برخی از رشته ها امکانپذیر می باشد که هر ساله شرایط این بورس ها قبل از سال نو میلادی توسط وزارت آموزش فرهنگ و هنر اتریش اعلام می شود،برای اطلاعات بیشتر از بورس های تحصیلی در سال 2014 به بخش دانلود در قسمت اتریش فایل بورس های تحصیلی در سال 2014 را دانلود کرده و یا به وب سایت وزارت آموزش فرهنگ و هنر اتریش به لینک زیر مراجعه کنید :

http://www.bmukk.gv.at/kunst/service/ausschreibungen.xml

 

نحوه درخواست پذیرش تحصیلی از کشور اتریش چگونه می باشد ؟
 

بطور کلی 2 روش برای درخواست پذیرش تحصیلی وجود دارد :

1. از طریق مراجعه وب سایت های دانشگاه های مورد نظر،که در صورت تمایل متقاضیان ما شما را در این امر یاری رسان خواهیم بود.

2. از طریق مراجعه به موسسات انتقال دانشجو به خارج از کشور که در داخل وجود دارند و مورد تایید وزارت علوم تحقیقات هستند.

شرایط ورود به دانشگاه های اتریش چگونه می باشد ؟  
 

بطور کلی برای ورود به دانشگاه های اتریش در کلیه رشته ها شرایط خاصی اعم از امتحان ورودی وجود ندارد اما در برخی از رشته های هنرهای عالی مانند موسیقی و رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، روانشناسی می بایست در امتحان ورودی - شامل امتحان کتبی و مصاحبه حضوری – شرکت کنند که با پذیرفته شدن در این آزمون خواهند توانست پذیرش را دریافت نمایند . لازم بذکر است متقاضیان دریافت پذیرش باید شخصا در این امتحان ورودی شرکت کنند، برای این منظور سفارت یک ویزای یک هفته ای صادر میکند تا فرد بتواند در این آزمون و مصاحبه در اتریش شرکت کند.
با توجه به توضیحات فوق دانشجویان براحتی خواهند توانست وارد رشته دلخواه خود که در ایران تحصیل کرده اند بشوند که البته این شرایط مختص آندسته از داوطلبانی است که در ایران تحصیلات دانشگاه های دارند و یا در حین تحصیل می باشند. درمورد داوطلبانی که به تازگی تحصیلات متوسطه خود را به پایان رسانده اند می بایستی مدرک نامه سازمان سنجش کشور مبنی بر قبولی در مرحله دوم کنکور سراسری را ارائه دهند و سپس با گذراندن یک دوره یکساله در کالج و انتخاب رشته دلخواه تحصیلات خود را در دانشگاه ادامه دهند.

برای درخواست پذیرش نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد ؟
 

 

بله، بطور کلی تدریس در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی انجام می شود و برای تحصیل در دانشگاه ها ملزم به ارائه مدرک زبان B2 می باشید ولی برای درخواست پذیرش نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی نمی باشد و دانشجویان خواهند توانست بعد از ورود به اتریش و گذراندن کلاسهای زبان وارد دانشگاه بشوند. اما بطور کلی توصیه میشود برای آشنایی هرچه بیشتر و بهتر شما عزیزان فراگیری زبان را از کشور خود آغاز کنید.
شایان ذکر می باشد دوستانی که علاقه مند به یادگیری سریعتر زبان آلمانی هستند می توانند با ثبت نام در وب سایت ما از مزایای یادگیری پیامکی و یا خصوصی کلاسهای ما بهره مند شوند، اساتید مجرب ما ضمن گذراندن دوره های آموزشی زبان در موسسه گوته می توانند اطلاعات جامعی را در این ضمینه در اختیار شما قرار دهند برای اطلاعات بیشتر و مشاوره در این ضمینه با ما تماس بگیرید.

برای درخواست پذیرش نیاز به تایید مدارک می باشد ؟
 

 

بله، بطور کلی قبل از ارسال مدارک تحصیلی به دانشگاه باید آنها به تایید سفارت اتریش در تهران برسد که این امر همه روزه از یکشنبه الی پنجشنبه، از ساعت 09.00 الی 12.00 امکانپذیر خواهد بود.
توجه داشته باشید که تاييد مدارک توسط سفارت اتريش رایگان نمی باشد و هزینه کنسولی برای تأیید هر مدرک 40 یورو می باشد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد موضوع تأیید مدارک مطالب زیر را مطالعه کنید :
سفارت هیچگونه ترجمه ای از مدارکی که می بایست تأیید شوند را انجام نمیدهد و همچنین هیچ مسئولیتی در قبال محتوای اسناد و مدارک ارائه شده ندارد.
سفارت سه نوع خدمات تأیید مدارک به شرح زیر ارائه می نماید:
1) تأیید مدرک نوع A :
تأیید مدرک نوع A اصالت و صحت مهر و امضای وزارت امور خارجه ایران و کارشناسان آن را تأیید می نماید.
سفارت صحت ترجمه و اصالت سند ارائه شده را مورد بررسی قرار نمی دهد.
از تاریخ 03 نوامبر 2013 فقط ترجمه های فارسی به آلمانی جهت تأیید مدرک نوع A پذیرفته خواهند شد.
این نوع تأیید مدرک عموما به منظور ارائه مدارک به مراجع اتریشی (کلیه ادارات، دانشگاه ها و غیره) مورد نیاز می باشد.
حضور شخص متقاضی الزامی نیست. میانگین مدت انتظار برای تأیید مدرک پنج روز کاری می باشد، در عین حال که سفارت مدت زمان بیش از این را به دلیل بروز شرایط غیر قابل پیش بینی محتمل میداند.
سفارت میتواند برای مثال در موارد زیر از قبول تأیید مدارک امتناع کند:
- در اصالت مهر و امضای مقامات ایرانی (قوه قضائیه و یا وزارت امور خارجه) تردید وجود داشته باشد
- مترجم یکی از صفحات ترجمه را ممهور به مهر خود نکرده و یا امضا نکرده باشد
- مهر و امضای مقامات ایرانی (قوه قضائیه و یا وزارت امور خارجه) مربوط به 2 سال پیش و یا بیشتر باشد
- چنانچه با نگاهی گذرا در صحت ترجمه تردید وجود داشته باشد.
- مهر و امضای مقامات ایرانی (قوه قضائیه و یا وزارت امور خارجه) بر روی صفحه آخر ترجمه درج نشده باشد
- چنانچه ترجمه کل مدرک بیش از یک صفحه بوده و صفحه روی ترجمه ممهور به مهر (قوه قضائیه) نباشد.
توجه: مثال های فوق تنها چند نمونه از دلایل رد درخواست تأیید مدارک بوده و سفارت این حق را برای خود محفوظ میداند که بنا به دلایلی غیر از موارد فوق از تأیید مدارک امتناع ورزد.
برای درک بهتر روند تأیید مدارک، سفارت بدینوسیله روند تأیید مدرک نوع A در حالت عادی را به شرح زیر اعلام میدارد:
ترجمه فارسی آلمانی (کپی اصل سند فارسی به همراه اصل ترجمه) پس از ترجمه با مهر و امضاء قوه قضائیه ایران تأیید میشود (این امضاء تأیید میکند که این ترجمه توسط مترجم دارای پروانه تهیه شده، لیکن در اینجا صحت ترجمه تنها در مواردی بسیار اندک مورد بررسی قرار میگیرد). سپس وزارت خارجه ایران با درج مهر و امضای خود، اصالت مهر و امضای قوه قضائیه را تأیید میکند (پیش تأیید).
سپس سفارت اصالت مهر و امضای وزارت امور خارجه ایران را تأیید می نماید (تأیید نهایی).

2) تأییدیه نوع B :
با این تأیید اصالت امضائی که در سفارت انجام شده است، مورد تأیید قرار میگیرد.
حضور شخص متقاضی برای اینگونه تأیید حتما الزامی می باشد، چرا که امضائی که مورد تأیید قرار میگیرد، می بایست در سفارت انجام شود. این نوع تأیید فورا و در محل انجام میشود.

3) تأییدیه نوع C (کپی برابر اصل) :
در این تأیید اصالت فتوکپی تهیه شده در سفارت از اصل مدارک مورد تأیید قرار میگیرد.
حضور شخص متقاضی الزامی نیست. میانگین مدت انتظار برای تأیید مدرک پنج روز کاری می باشد، در عین حال که سفارت مدت زمان بیش از این را به دلیل بروز شرایط غیر قابل پیش بینی محتمل میداند.

 

خواندن 3816 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 19 دی 1392 ساعت 15:47
کارشناس زبان

Quis fringilla quis cursus urna sed sed velit nunc metus condimentum. Et pretium nec magna eros id commodo ligula Phasellus Curabitur wisi. Lacus elit lorem ridiculus vitae tempus eget nibh ut risus et.

وبگاه: www.joomlart.com
تایید