سطوح آموزشی زبان آلمانی

سطوح زبان آلمانی

جهت مشاهده چارت سطوح آموزش زبان آلمانی در ابعاد بزرگتر برروی تصویر کلیک کنید.

سطوح زبان آلمانی ازسطح ابتدایی A1 برای مبتدیان تابالاترین سطح زبان C2 با سطوح مرجع مشترک اروپایی (GER) متطابقت دارند.

مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها

A 1

با اتمام این دوره شما قادر بکارگیری و درک واژه های روزمره و جملات ساده در ارتباط با نیازهای مشخصی میباشد، خواهید بودو توانایی معرفی خود و پرسش از دیگران را خواهید داشت.

A 2

با اتمام این دوره شما قادر بکارگیری و درک واژه های پرکاربرد در ارتباط با موارد مشخص (مانند اطلاعات در باره خود و خانواده، خرید، کار و محیط اطراف) خواهید بودو توانایی بیان منظور خود را در شرایط ساده و معمولخواهید داشت.

B 1

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره در صورت استفاده از زبان استاندارد و صحبت در مورد مسائل آشنا، نکات اصلی را درک نماید و در بیشتر مواردی که در سفر به کشور مربوطه با آن روبرو می شود، مشکلات خود را حل کند و در عین حال قادر خواهد بود با جملات ساده و پیوسته در ارتباط با مطالب آشنا و مورد علاقه، گفتگو نماید.

B 2

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره نکات اصلی متون پیچیده در ارتباط با مطالب معین یا انتزاعی را درک نموده و در رشته تخصصی خود بحث های تخصصی را دنبال نماید. وی قادر خواهد بود بدون آمادگی قبلی، روان گفتگو کند. به طوری که یک گفتگوی عادی با شخصی که زبان مادریش است، بدون هیچ مشکلی برای هر دو طرف بخوبی ممکن باشد.

C 1

زبان آموز قادر خواهد بود پس ازاین دوره متون طولانی شامل طیف گسترده ای از واژه های سطح بالا را درک نموده و نکاتی را که مختصرا" مورد اشاره قرار گرفته اند نیز متوجه شود وی قادر خواهد بود بدون آمادگی قبلی، روان گفت گو کند. بدون اینکه مجبور باشد به دفعات و بگونه ای محسوس در جستجوی لغات مورد نظر برآید

C 2

زبان آموز قادر خواهد بود پس از این دوره عملا" آنچه را می خواند یا می شنود بدون هیچگونه مشکلی درک نماید. وی قادر خواهد بود اطلاعات کتبی یا شفاهی از منابع گوناگون را جمع بندی نموده و در این رابطه دلائل یا توضیحات مربوطه را به شکلی پیوسته عنوان کند.

تایید